Sisulaisia nuoria ja ohjaajia osallistui TUL:n Riemuleirille 29.7.-3.8. Nokian Kuusistossa pidettyyn leiriin. Tutut ohjaajat Annemari Keltamäki, Nea Kunto ja Jarkko Tenkula huolehtivat leiriläiset hyvästä fiiliksestä ja tunnelmasta.
Leirillä oli monipuolisesti ohjelmaa ja sopivasti vapaa-aikaa. Leirin kohokohtia olivat leirikaste niin ohjaajille kuin leiriläisille, suihkuralli, Särkänniemi ja jännittävät telttayöt. Näin helteisinä aikoina unohtaa ei sovi uinnin mielekkyyttä, sillä lämpötila leirin aikana oli 30 plus asteen tietämissä lukuunottamatta yhtä tunnin ukkosmyrskyä lukuunottamatta.
Ensi vuonna leireillään TUL100 hengessä Turun Sauvossa. Sisulaisia lähtee leirille mukaan ainakin kaksikymmentä. Sitä ennen osallistumme TUL:n liittojuhlaan Helsingissä 14.-16.6.2019 sankoin joukoin.